Akademia Ambasadorów Niemożliwego Artifex Mundi

Rekrutacja Świąteczna trwa do 19.04!

Ankieta rekrutacyjna w formie pdf do pobrania i wydruku domowego -> Kliknij, by pobrać

Jeśli choć jedno z poniższych zdań pasuje do Ciebie…

  • Interesujesz się aktywnością informatyczną, graficzną, animacją, tworzeniem mini aplikacji/gier,
  • Masz bujną wyobraźnię, jesteś kreatywny i często wpadasz na ciekawe pomysły,
  • Twoje zainteresowania ukierunkowane są plastycznie – potrafisz rysować, malować, interesujesz się grafiką,
  • Język polski jest jednym z Twoich ulubionych przedmiotów w szkole, a z wypracowań dostajesz same dobre oceny – dobrze piszesz i lubisz to robić,
  • Uwielbiasz rozwiązywać lub tworzyć zagadki,
  • Twoim konikiem są gry logiczne,
  • Lubisz czytać książki  (przygodowe, kryminały lub inne),
  • Nie chcesz siedzieć bezczynnie i postanowiłeś wziąć los w swoje ręce,

…to koniecznie wypełnij ankietę i weź udział w projekcie!

Uczestnicy Akademii Ambasadorów Niemożliwego – Artifex Mundi będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez  trenerów Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA oraz ekspertów firmy Artifex Mundi. Zajęcia warsztatowe mają za cel:

– rozwój własnych zainteresowań,

– podniesienie umiejętności pracy w zespole,

– wzmocnienie umiejętności społecznych,

– zwiększenie wiary w swoje możliwości,

– zwiększenie rozwoju intelektualnego, fizycznego, emocjonalnego i duchowego

– podniesienie kompetencji z zakresu branży IT, tworzenia grafik/animacji komputerowych

 

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA oraz firma Artifex Mundi realizują projekt pt. Akademia Ambasadorów Niemożliwego – Artifex Mundi, którego uczestnikami jest młodzież pragnąca podjąć próbę pracy nad sobą i kreowaniem własnego świata. Jednym z zasadniczych celów projektu jest stworzenie warunków, które pozwolą na rozwój pasji i zainteresowań, przy jednoczesnym budowaniu wiary we własne możliwości i czerpaniu radości z pracy na rzecz drugiego człowieka. Spośród najbardziej zaangażowanych, zdeterminowanych i uzdolnionych uczestników, wybierzemy tych, którzy otrzymają możliwość kontynuowania projektu w II etapie podczas letniego wyjazdu “Wakacyjnego Obozu Marzeń”

Do projektu zapraszamy osoby w wieku 16-21 lat*, które są lubią spędzać czas na grach komputerowych, wyróżniają się otwartością na nowe doświadczenia oraz gotowością do sprawdzenia swoich możliwości.

Zajęcia warsztatowe – 4h, będą odbywać się w piątki na terenie Katowic w terminach:

· 12.05.2017
· 19.05.2017
· 26.05.2017
· 02.06.2017
· 09.06.2017

Ankieta rekrutacyjna w formie pdf do pobrania i wydruku domowego -> Kliknij, by pobrać

Regulamin Rekrutacji

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

ulica@fundacjaulica.pl

tel. kom. 664 332 100 lub 505 879 503

WYNIKI NABORU DO VI. EDYCJI FORTUM DLA ŚLĄSKICH DZIECI

Gratulację dla wszystkich zakwalifikowanych osób! W projekcie weźmie udział aż 134 uczestników!

Osoby, które są na liście rezerwowych również otrzymają informację drogą telefoniczną.

Do zobaczenia na Inauguracji projektu 16.03.2017 o g. 13:00 w Elektrociepłowni Fortum w Zabrzu, przy ul. Wolności 416. Dla osób z Bytomia jest bezpłatny autobus – odjazd 11:40 pod Teatrem ROZBARK w Bytomiu.

Pełna lista uczestników dostępna jest na:

http://dlaslaskichdzieci.fortum.pl/

 

Zapraszamy na pierwsze zajęcia w sobotę – 18.03.2016 na godzinę 9:00 – Hala Pogoń w Zabrzu oraz MDK nr 1 w Bytomiu

WYNIKI NABORU DO V. EDYCJI FORTUM DLA ŚLĄSKICH DZIECI

Gratulację dla wszystkich zakwalifikowanych osób! W projekcie weźmie udział 120 uczestników!
Nasi wolontariusze skontaktują się z Wami do końca tygodnia.

Osoby, które są na liście rezerwowych również otrzymają informację drogą telefoniczną.

Do zobaczenia na Inauguracji projektu 07.04.2016 o g. 13:30 w Elektrociepłowni Fortum w Zabrzu, przy ul. Wolności 416. Dla osób z Bytomia jest bezpłatny autobus – zbiórka 12:30 pod Teatrem ROZBARK w Bytomiu.

Pełna lista uczestników dostępna jest na:

http://dlaslaskichdzieci.fortum.pl/

Dziękujemy za nadesłane ankiety!

Dziękujemy za nadesłanie uzupełnionych ankiet wraz z cudownymi załącznikami w postaci Waszych prac i odpowiedzi! Przed nami mnóstwo wytężonej pracy, by przedstawić Wam wyniki naboru 30.03.2016 na naszych stronach. Dodatkowo informację o zakwalifikowaniu do projektu przekażą Państwu telefonicznie nasi wolontariusze, trenerzy i opiekunowie miast.

Już teraz zapraszamy Was na uroczystą inaugurację projektu, która odbędzie się 07.04.2016 o godzinie 13:30 w Sali Fortum przy ul. Wolności 416 w Zabrzu. Dla osób z Bytomia będzie podstawiony specjalny autobus, który zapewni transport w dwie strony.

Dołącz do V. edycji Fortum dla Śląskich Dzieci!

Poszukujemy ŚLĄSKICH CZARNYCH PEREŁ – dzieci z pasją, talentem, determinacją

Firma Fortum przy wsparciu Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica realizuje po raz kolejny projekt „Fortum dla Śląskich Dzieci”, którego uczestnikami są dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Jednym z zasadniczych celów projektu jest stworzenie warunków, które pozwolą na ujawnienie lub pobudzenie talentów oraz rozwój zainteresowań i pasji.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zgłaszanie dzieci i młodzieży z Zabrza i Bytomia w wieku 11–15 lat, które zostałyby włączone do niniejszego przedsięwzięcia. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wyrażające zainteresowanie (pasję) aktywnością artystyczną, dziennikarską, fotograficzną, wokalną, taneczną lub innych. Dzieci wyróżniające się zaradnością, samodzielnością, otwartością na nowe doświadczenia oraz gotowością sprawdzenia swoich możliwości.

1 .Wejdź na stronę http://dlaslaskichdzieci.fortum.pl/ i pobierz ankietę

2. Uzupełnij ankietę

3. Prześlij ją do nas do 10.03.2016

 

ankiety również do pobrania poniżej: ANKIETA – BYTOM   ANKIETA – ZABRZE

Noworoczny obiad z Gwiazdami

Co roku, od 10 lat gwiazdy na Charytatywnym Noworocznym Obiedzie w restauracji Jeff`s serwują posiłki dzieciom z wybranych domów dziecka, przez ostatnią dekadę przez restaurację Jeff’s w ramach tego projektu przewinęło się już ponad 3000 dzieci z całej Polski.

Pomysłodawczynią i fundatorką Noworocznego Obiadu z Gwiazdami jest Verena Jarczyńska, która wraz z mężem, Arturem Jarczyńskim prowadzi kilka restauracji, w tym warszawskiego Jeff’sa, Podwale, U Szwejka, San Antonio i Der Elefant.

Gratulujemy organizatorom pomysłu i pozytywnej energii!!

Dzieci i młodzież z Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA

PROGRAM PSIK – ASHOKA SOCIAL BUSINESS ACCELERATOR

Program PSIK – Ashoka Social Business Accelerator (SBA) został zainicjowany przez Komitet ds. Filantropii Przedsiębiorczej PSIK we współpracy z Ashoką w 2011 roku w odpowiedzi na rosnące potrzeby organizacji społecznych w zakresie rozwoju kompetencji biznesowych oraz zarządzania efektywnością działania.

Ideą programu jest transfer wiedzy i kompetencji biznesowych pomiędzy członkami PSIK – menedżerami zarządzającymi funduszami private equity/venture capital, a członkami Ashoki – liderami wiodących organizacji społecznych w Polsce. Organizacje społeczne, dzięki temu wsparciu, mogą zwiększać skuteczność i zakres oddziaływania społecznego. We wrześniu 2015 została uruchomiona czwarta edycja programu.

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA uczestniczy w programie PSIK Social Business Accelerator, inicjatywie środowiska private equity w Polsce.

Psik