Ida Karpińska – nowa członkini Ashoka Polska

Ida Karpińska - nowa członkini Ashoki, organizacja Kwiat Kobiecości, Ewa Konczal - Dyrektor Ashoki w Polsce i CEE.

Ida Karpińska – nowa członkini Ashoki, organizacja Kwiat Kobiecości, Ewa Konczal – Dyrektor Ashoki w Polsce i CEE.

POLSKA INNOWACJA SPOŁECZNA WYRÓŻNIONA NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Ashoka, światowa organizacja wspierająca osoby, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania palących problemów społecznych, przyjęła nową członkinię – ldę Karpińską, która jako pierwsza w Polsce podjęła trudny temat nowotworów narządów rodnych kobiet.

Ashoka wyróżnia osoby, które wprowadzają systemowe zmiany społeczne, a ich działania spełniają pięć kryteriów:Innowacyjność, Kreatywność, Przedsiębiorczość, Zasięg oddziaływania i Etyka.

Statystycznie, jedna osoba na 10 milionów populacji spełnia kryteria Ashoki.

Tak, jak rewolucja potrzebuje generała, tak każda społeczna zmiana potrzebuje lidera. Wspieramy osoby, które dzięki swoim działaniom, zmieniają na lepsze jakość życia tysięcy innych ludzi – powiedziała Ewa Konczal, dyrektor Ashoki w Polsce i CEE.

Zapraszamy na stronę organizacji Pani Idy Karpińskiej – Kwiat Kobiecości oraz na stronę Ashoka Polska.

Kliknij w logo

543042_455360104501426_2021801492_nlogo